Nyári lovastáborok
A lovaglás jótékony hatásairól számtalan újságcikk, bejegyzés és könyv született már. Azoknak, akik kapcsolatba kerültek már lovakkal és volt alkalmuk több-kevesebb időt tölteni velük, nem kell magyarázni. Azok, akik még nemtapasztalták egy (vagy több) ló közelségét, de már foglalkoztatja őket a gondolat, ne tétovázzanak! Az alábbi tényközlő leírás-részlet talán segít megtenni az első lépést. És ha gyereke van…szerezzen neki igazi élményeket idén nyáron (is)!
A 2016-OS NYÁRI TÁBOROK IDŐPONTJAIT INNEN TÖLTHETI LE: Nyaritaborok 2016
“A lovaglás különösen jó hatással van a gyerekek fejlődésére:
A lovassport sokszoros igényt elégít ki: az állatok révén közel kerülünk a természethez, nyugtató, lélekerősítő hatása közismert. Jótékonyan hat a pszichés és testi fejlődésre. Szabadtéri sport lévén az aktív pihenés egyik legjobb formája. Nincs még egy szabadidősport, melynek hatása ennyire összetett.
A lovasterápia ma már elismert fejlesztő eszköz a viselkedészavarokkal küzdő gyerekeknél. A pozitív hatások egészséges társaiknál is érvényesülnek.
A lovaglás hatásai:
- ismereteket ad
- jártasságokat, készségeket alakít ki
- képességeket fejleszt
- figyelem, gondolkodás fejlődése
- élmény és tapasztalati kör bővülése
- önbizalom, függetlenség, önkifejezés, életöröm megjelenése
- motiváció fejlődése
- emocionális fejlődés
- kapcsolatfelvétel és fenntartás képességének fejlődése
- kapcsolat lóval
- kapcsolat a lovaglást vezető szakemberrel
- kapcsolat a társakkal
- érzelmi, akarati funkciók fejlődése
- kommunikációs és interakciós képességek javulása
- szabadidő, sport
- rendszeresség
- felelősség
- szabálytudat
A lóval való kapcsolat lelki harmóniát kölcsönöz, növeli a mentális aktivitást, jelentősen befolyásolja a személyiség fejlődését. A lovaglás kitűnő pedagógiai eszköz a fiatalok testi-lelki, magatartásbeli fejlesztésére, ezért arra kell törekedni, hogy a lóval minél többen kerüljenek kapcsolatba.
A lovaglás fizikai hatásai:
Sokan azt gondolják, hogy a lovaglás nem különösebben megerőltető sport, hiszen szép kényelmesen ülünk a nyeregben. Ez azonban tévedés! A lovaglás során a test valamennyi izma dolgozik. A ló csak akkor képes a hátán lévő súlyt egyensúlyban hordani, ha ez a „súly”, a lovas, azt rugalmasan feszes ülésével megkönnyíti. Helyes ülés esetén a lovas valamennyi ízülete együtt mozog, ringatózik a lóéval. Így valósul meg a harmonikus együttműködés ló és lovasa között.
A ló mozgása ritmusos, egyenletes, rugalmas, háromdimenziós, amely az emberi szervezet számára rendkívül hasznos fizikai hatásokkal rendelkezik:
- Fokozza a medence, a gerincoszlop és a vállak mozgékonyságát
- Aktivizálja, vagy lazítja a felegyenesedésért, a gerinc tartásáért felelős izmokat
- Javítja a mozgáskoordinációt
- Fejleszti az izomerőt
- Fejlődik a mozgásérzékelés és a tértudatosság
- Az érzékelés, hanem az agyhoz kötött bizonyos funkciók (számolási-, olvasási, beszéd- és írás készség) is jelentősen javulhatnak
A rendszeres mozgást, mozgatást, amelyet a lovaglás jelent az egészséges test is igényli, a betegekben pedig a gyógyítás céljából alkalmazzuk.”
forrás: nyeregbenalapitvany.wordpress.com (A teljes cikkért kattintson IDE)
Megjegyzés: Összesítő táblázatunk a rendelkezésünkre álló információk alapján készült. Amennyiben tovbbi táborokról van tudomása, köszönettel fogdajuk, ha ezt megosztja velünk az erdelyilovas@gmail.com címen.