VII. Székelyföldi Lovas Ünnep – részletes program

VII. Székelyföldi Lovas Ünnep – részletes program

Reklám [adrotate banner=”9″]

Székelyföldi Lovas Ünnep
2014. szeptember 20-21. (szombat-vasárnap)

Szombat:
08:00 – 10:30 Kutyakiállítás
10:30 – 10:50 Agility kutyashow
10:50 – 11:05 Kutyakiállítás díjazása
11:05 – 11:45 Díjugrató verseny gyerekeknek és kezdő lovasoknak (70-80cm) – díjazással
11:45 – 11:55 Székely zászló felvonás a Harsona fúvószenekar kíséretében
11:55 – 12:00 Megnyitó
12:00 – 12:20 Huszárbemutató
12:20 – 12:45 A lovak nyelvén – Hamza Viktória előadásában
12:45 – 13:00 Út az önfenntartás felé – ismertető
13:00 – 13:20 Vágtató székelyek – első futam
13.20 – 13.30 Hegedű művészet – a vaskertes iskola művészeti osztályainak diákjai
13:30 – 13:45 Stílus verseny díjugratóknak
13:45 – 14:05 „Páll Ágnes” díjugrató kupa – első forduló
14:05 – 14:15 Népi tánc: Hóvirág Néptáncegyüttes
14.15 – 14.35 Díjugrató pontszerző verseny (2 perc alapidővel)
14:35 – 14:45 Népi tánc: Hóvirág Néptáncegyüttes
14:45 – 15:05 Orotvai komák – paródia
15:05 – 15:20 Lóerő és gyerek erő vetélkedő
15:20 –  ,,Páll Ágnes’’ kettes fogathajtó kupa
–     16:20  fogathajtók pontszerző versenye – maratonkocsival
16:20 – 16:30 Népi tánc: Hóvirág Néptáncegyüttes
16:30 – 16:40 Székelyföldi ostorművészet
16:40 – 16:50 A Harsona fúvószenekar fellépése
16:50 – 17:20 „A ló, a szaladás és a székelyek”– maratonkocsival
17:20 – 17:35 A Harsona fúvószenekar fellépése
17:35 – 18:00 Sagittis Siculorum (lovasíjász bemutató)
18:00 – 18:15 Székely erő és a ló
18:15 – 18:55 Rönkterhelő verseny
18:55 – 19:20 Lovas kaszkadőrök
19:20 – 20:00 Munkalovak versenye
20:00             DNS Koncert

SZLU Vasárnap:
07:30 – 09:00 Lószemle
07:30 – 09:00 „Aranyparipa Díj” nyertesének kiválasztása
09:00 – 09:20 Rajzpályázat és verspályázat díjazás
09:20 – 09:35 Sajtósok versenye
09:35 – 09:55 Kutyafogatok versenye
09:55 – 10:15 Díjugrató staféta
10:15 – 10:30 Aikido bemutató
10:30 – 10:40 A kutyafogatok és az Aikido díjazása
10:40 – 10:50 Gyerekek és a lóerő
10:50 – 11.00 Szuperszonikus hangzavar
11:00 – 11:55 Szentmise
11:55 – 12:05 Déli harangszó
11:55 – 12:05 Postagalambok feleresztése
12:05 – 12:20 Gyergyószentmiklósi városi fúvószenekar fellépése
12:05 – 12:20 Turbulencia Aero Klub – székelyföldi ernyősök légi bemutatója
12:20 – 12:40 „Páll Ágnes” díjugrató kupa – döntő
12:40 – 12:45 Modern tánc: Step Dance előadásában
12:45 – 13:10  A lovak nyelvén – Hamza Viktória előadásában
13:10 – 13:20  Kósa Benjamin – lovas énekek
13:20 – 13:40 Vágtázó székelyek – döntő
13:40 – 14:55 Polgármesterek csatája – maratonkocsival
13:55 – 14:10 Gyergyószentmiklósi városi fúvószenekar fellépése – pályaismerés közben
14:55 – 15:05 Modern tánc: Step Dance előadásában
15:05 – 15:30 Lovas kaszkadőrök
15:30 – 15:40 Gruppen Hecc: Nagy István és Fodor Piroska előadása
15:40 – 16:00 Agility
16:00 – 16:10 Szaxofon és tangóharmonika – Máyer Róbert és Benedek Balázs
16:10 – 17:10 „Páll Ágnes” négyes fogathajtó verseny – díjhajtó hintóval
17:10 – 17:20 Modern tánc: Step Dance előadásában
17:20 – 17:40 Pászka Lehel lovas íjász bemutatója
17:40 – 17:50 Székely Lovasok Székelyföldért – gyergyói lovasok díjazása
17:50 – 18:30 Díjátadó ünnepség
18:30 – 19:10 Tombola sorsolás, több mint negyven, állatvilághoz, természethez közel álló nyereménnyel

 Állandó programok:
–       az esemény élő internetes közvetítése az erdelyilovas.ro Erdélyi Magyar Lovasportál jóvoltából,
–       rajz- és verskiállítás – a gyerekeknek meghírdetett pályázat rajzaiból és verseiből (az esemény után az alkotások két hétre kiállításra kerülnek a Sláger Centerben),
–       ingyenes lovaglás gyerekeknek az Orosz Lovarda és a Tatárdombi Lovarda közreműködésével,
–       pónisimogató,
–       hagyományos kovács bemutató – Blénessy Árpád,
–       kézműves vásár,
–       légvárak és csúszdák,
–       csak szombaton: Hóvirág Party – gyere és próbáld ki!
–       Út az Önfenntartás felé – avagy hogy él meg az ember villamosenergia nélkül, a ló segítségével,
–       Gyergyószentmiklósi Foto Klub képkiállítása,
–       Keressük a rendezvény legfiatalabb és legidősebb látogatóját!

A szervezők fenntartják a műsorváltoztatás jogát.

Szerző: Iordache Melinda

Az erdelyilovas.ro fotográfusa és társszerkesztője. A lovak őszinte csodálója, a lovassportok rajongója, a fényképzés szerelmese, amatőr lovas. További írások...