VI Gyergyói Lovas Napok programja

VI Gyergyói Lovas Napok programja

GyLN_programSzeptember 21.-22. közt immár hatodik alkalommal kerül megszervezésre a Gyergyói Lovas Napok. A két nap során több mint ötven lovas programponttal várják az érdeklődőket a szervezők.

Íme a hivatalos program:

Szeptember 21, Szombat:

08:00 – 10:15 Kutyakiállítás
10:15 – 10:45 Ügyes ebek
10:45 – 11:00 Kutyakiállítás díjazása
11:00 – 11:05 Megnyitó
11:05 – 11:50 Szánhúzó kutyák nyári versenye
11:50 – 12:10 Csendőrbemutató
12:10 – 12:15 Díjkiosztás-szánhúzó kutyák versenye
12:15 – 12:35 Huszár bemutató
12:35 – 12:50 Puszta ötös
12:50 – 13:00 Népi tánc : Hóvirág Néptáncegyüttes
13.00 – 13.15 Hortobágyi csikós bemutató
13:15 – 13:35 Gyergyói Vágta- I. Forduló
13:35 – 13:45 Népi tánc : Hóvirág Néptáncegyüttes
13.45 – 14.00 Hölgy a patracban
14:00 – 14:30 ,,Páll Ágnes díjugrató kupa – I forduló
14:30 – 14:55 Sólymász bemutató
14:55 – 15.05 Gruppen Hecc : Nagy István és Fodor Piroska előadásában
15:05 – 15:15 Modern tánc – Step Dance előadásában
15:15 – 16:15 ,,Páll Ágnes’’ 2-es fogathajtó kupa
16:15 – 16:25 Modern tánc – Step Dance előadásában
16:25 – 16:35 Ostorművészet – székelyföldi ostor müvészet
16:35 – 16:55 Fogoly – lovas bemutató
16:55 – 17:15 Agility kutyashow
17:15 – 17:55 Vicces hajtás
17:55 – 18:25 Lovas kaszkadőrök
18:25 – … Gyergyó-medencei munkalovak versenye

 

Szeptember 22, Vasárnap:

08:00 – 09:30 Lószemle
09:30 – 10:00 Rajzpályázat és verspályázat kiértékelése
10:00 – 10:20 Agility kutyashow
10:20– 10:45 Íjászbemutató
10:45 – 11:10 Sólymász bemutató
11:10 – 11:25 Puszta ötös
11:25 – 12:00 Mise és áldás
12:00 – 12:15 Tekerőpataki fúvószenekar
A 19/4 Fenyő Postagalamb Klub szervezésében: postagalambok feleresztése
12:15 – 12:45 ,,Páll Ágnes díjugrató kupa – II. forduló
12:45 – 13:15 Lovas kaszkadőrök
13:15 – 13:25 Modern tánc – Step Dance előadásában
13:25 – 13:40 Gyergyói Vágta- II. Forduló
13:40 – 13:50 Gruppen Hecc : Nagy István és Fodor Piroska előadásában
13:50 – 14:20 Győzzünk együtt – staféta
14:20 – 14:30 Modern tánc – Step Dance előadásában
14:30 – 14:35 Szaxofon szóló – Benedek Miklós Balázs
14:35 – 14:45 Tekerőpataki fúvószenekar
14:45 – 16:00 Polgármesterek csatája
16:00 – 16:20 Hortobágyi csikós bemutató
16:20 – 16:30 Kósa Benjamin – lovas énekek
16:30 – 17:05 ,,Páll Ágnes’’ négyesfogathajtó verseny
17:05 – 17:20 Lóerő négy keréken
17:20 – 18:20 Díjátadó ünnepség
18:20 – 19:20 Tombolasorsolás, több mint negyven, állatvilághoz, természethez közel álló nyeremény

 

Állandó programok:
– rajz- és vers kiállítás – a gyerekeknek meghírdetett pályázati rajzaiból és verseiből (az esemény után az alkotások két hétre kiállításra kerülnek a Sláger Centerben)
– lovaglás gyerekeknek az Orosz lovarda és a Tatárdombi Lovarda közremüködésével
– hagyományos kovács bemutató
– Blénessy Árpádpónisimogató a Tatárdombi Lovarda jóvoltából
– légvárak és csúszdák, bungee jumping
– Gyergyószentmiklósi Foto Klub képkiállítása.
A szervezők fenntartják a műsorváltoztatás jogát.