IX. Székelyföldi Lovas Ünnep – program

IX. Székelyföldi Lovas Ünnep – program

A IX. alkalommal megszervezett Székelyföldi Lovas Ünnep hivatalos programja:

2016. szeptember 3-4 (szombat – vasárnap)

  

Szombat:

08:00 – 09:50 Lószemle

09:50 – 10:20 Ügyességi verseny

10:20 – 10:50 Juhterelő bemutató

10:50 – 11:20 Ügyes Eb

11:20 – 11:40 Stílus verseny – 90 cm.-en (első öt akadály)

11:40 – 12:10 „Pál Ágnes” díjugrató kupa – I. forduló – 100 cm.-en

12:10 – 12:35 „Pál Ágnes” díjugrató kupa – II. forduló – 110 cm.-en

12:35 – 12:50 Kezdő lovasok és kezdő lovak díjugrató versenye 70 cm.-en – I. forduló

12:50 – 13:00 Kezdő lovasok és kezdő lovak díjugrató versenye 80 cm.-en – II. forduló

13:00 – 13:25 Pontszerző verseny díjugratóknak

13:25 – 13:35 Díjugratók díjazása

13:35 – 13:45 Zászlós bevonulás

13:35 – 13:45 Ditrói fúvós zenekar

13:45 – 13:55 Székely zászló felvonása

13:55 – 14:15 A IX. Székelyföldi Lovas Ünnep megnyitója

14:15 – 14:25 Step Dance

14:25 – 14:35 Oláh Vivien és Mayer Róbert – dalok

14:35 – 14:45 Step Dance

14:45 – 15:45 ,,Pál Ágnes’’ kettes fogathajtó kupa

14:45 – 15:45 Pontszerző verseny kettes fogatoknak

15:45 – 15:55 Ki húzza a rövidebbet

15:55 – 16:10 Benedek&Mayer duó bemutatója

16:10 – 16:50 „Hétpróbás” fogathajtók

16:50 – 17:00 Oláh Vivien és Mayer Róbert – dalok

17:00 – 17:25 „A lovak nyelvén” – Hamza Viktória bemutatója

17:25 – 17:45 Erdélyi Lovas Kaszkadőrök

17:45 – 17:55 Rajz-, mese- és prózaíró pályázat díjazása

17:55 – 18:25 Sagitis Siculorum – Pászka Lehel és csapata

18:25 – 19:40 Kettes munkalovak versenye

20:01 –          After Eight koncert

 

Vasárnap:

08:15 – 09:00 Reggeli torna Bencze Katával

09:00 – 09:45 Egyes munkalovak versenye

09:45 – 10:30 Sándor Ernő kutya fogathajtó emlékverseny

10:30 – 11:00 Salvator Alapítvány bemutatója

11:00 – 11:50 Szentmise

11:50 – 12:05 Galambröptetés

11:50 – 12:05 Turbulencia Aero Klub – székelyföldi siklóernyősök légi bemutatója

11:50 – 12:05 Ditrói fúvószenekar

12:05 – 12:35 Székelyföldi Magyar Szablyavívó Iskola bemutatója

12:35 – 12:45 Hóvirág néptáncegyüttes

12:45 – 13:10 Juhterelés

13:10 – 15:40 Polgármesterek csatája

15:40 – 15:50 Hóvirág néptáncegyüttes

15:50 – 16:20 „A lovak nyelvén” – Hamza Viktória bemutatója

16:20 – 16:50 Szép színes világ – Gróf Kálnoky Lovarda és a Máltai Szeretet Szolgálat előadása

16:50 – 17:00 Hóvirág néptáncegyüttes

17:00 – 17:10 Török Adél – népdalok

17:10 – 17:40 Négyes fogathajtó verseny

17:40 – 17:50 Humán hintós séta

17:50 – 18:05 Bartalis László és Marci kutyája

18:05 – 18:10 Malackergetés

18:10 – 18:15 Arany paripa díj kiosztása

18:15 – 18:35 Díjazás

18:35 – 19:10 Tombolasorsolás

19:10 –          Záróünnepség

 

Alternatív program vasárnap: INGYENES BÁBSZÍNHÁZ

12:00 – „Vert viszi a veretlent” című bábelőadás a HalVirág bábszínház előadásában

(a versenyzők étkező sátrában)

Állandó programok:

  • rajz-, mese- és próza kiállítás – a gyerekeknek meghirdetett pályázat rajzaiból, meséiből és prózáiból,
  • ingyenes lovaglás gyerekeknek,
  • póni simogató,
  • hagyományos kovács bemutató – Blénessy Árpád,
  • légvárak és csúszdák,
  • bungee jumping,
  • kézműves vásár,
  • állandó üzenő tábla,
  • leghosszabb női-, férfi- és gyerek haj verseny,
  • legidősebb / legfiatalabb látogató verseny.

 

A szervezők fenntartják a műsorváltoztatás jogát.