A Székelyföldi Lovas Ünnep hivatalos programja

A Székelyföldi Lovas Ünnep hivatalos programja




Székelyföldi Lovas Ünnep – 2015. szeptember 12-13 (szombat-vasárnap)

Szombat:

08:30 Kezdő lovasok vagy kezdő lovak díjugrató versenye – I. forduló (70 cm.)
09:00 Állatbarát Lovaskert ügyességi vetélkedője
09:20 Kutyafogatok versenye
09:50 Lovastorna – enyedi lovas klub bemutatója
10:10 Kezdő lovasok vagy kezdő lovak díjugrató versenye – II. forduló (80 cm.)
10:45 Kezdő lovasok vagy kezdő lovak stafétája (80 cm.)
11:00 Agility kutyashow
11:25 Kezdő lovak vagy lovasok, valamint kutyafogatok díjazása
11:40 Stílus verseny díjugratóknak (100 cm.)
12:00 „Pál Ágnes” díjugrató kupa – I. forduló (110 cm.)
12:20 Székelyföldi ostorművészet
12:30 Díjugrató staféta (110 cm.)
12:45 Szól a hegedű
12:55 Zászlós bevonulás
13:00 Székely zászló felvonása
13:00 Ditrói Fuvószenekar
13:10 A VIII. Székelyföldi Lovas Ünnep hivatalos megnyitója
13:20 Ki húzza a rövidebbet…
13:30 Lovasíjászat
14:00 Ditrói Fuvószenekar
14:10 Szent György Lovagok – Magyarország
14:40 Népi tánc: Hóvirág Néptáncegyüttes
14:50 A lovak nyelvén – Hamza Viktória
15:30 Népi tánc: Hóvirág Néptáncegyüttes
15:40 Kurul Dobosok – Magyarország
16:10 Varga Eszter – Népdalok
16:20 ,,Pál Ágnes’’ kettes fogathajtó kupa
16:20 Pontszerző verseny kettes fogatoknak
17:20 Varga Eszter – Népdalok
17:30 Fogathajtó csillag születik
18:10 Kettes munkalovak versenye
19:10 FULL SCREEN koncert

Az internetes élő közvetítés támogatója

Vasárnap:

08:00 Lószemle
09:15 Rajzpályázat és verspályázat díjazása
09:40 Agility kutyashow
10:05 Egyes munkalovak versenye
10:30 Ügyesedés és ügyeskedés a ló hátán
11:00 Szentmise
12:00 Déli harangszó
Ditrói Fuvószenekar
Postagalambok feleresztése
Turbulencia Aero Klub – székelyföldi siklóernyősök légi bemutatója
12:15 Kurul Dobosok – Magyarország
12:40 „Pál Ágnes” díjugrató kupa – döntő (110 cm.)
13:00 Díjugrató pontszerző verseny
13:15 Kósa Béni éneke a „vágtató’’ hintón
13:25 Ditrói mazsorett csoport
13:35 Szuperszonikus hangzavar
13:45 Polgármesterek csatája
15:00 Ditrói mazsorett csoport
15:10 Díjazás – Polgármesterek csatája
15:20 A lovak nyelvén – Hamza Viktória
15:45 Pászka Lehel – Guiness rekorder lovasíjász bemutatója
16:15 Bartalis László és Marci kutyája
16:25 Ditrói mazsorett csoport
16:35 Benedek & Máyer duó
16:45 Négyes fogathajtó verseny
17:25 ’’Humán’’ hintós séta
17:35 „Aranyparipa Díj” nyertesének díjazása
17:40 Díjátadó ünnepség
18:20 Malackergető verseny
18:30 Tombolasorsolás, több mint negyven állatvilághoz, természethez közel álló nyereménnyel
19:00 Záróünnepség

Keressük a rendezvény legfiatalabb és legidősebb látogatóját! INFÓS SÁTORBAN KELL JELENTKEZNI.

Az internetes élő közvetítés támogatója

Az internetes élő közvetítés támogatója

Állandó programok:

az esemény élő internetes közvetítése az erdelyilovas.ro erdélyi magyar lovas portál jóvoltából,

  • rajz- és verskiállítás – a gyerekeknek meghirdetett pályázat rajzaiból és verseiből,
  • ingyenes lovaglás gyerekeknek,
  • póni simogató,
  • hagyományos kovács bemutató – Blénessy Árpád,
  • kézműves vásár,
  • légvárak és csúszdák,
  • FIGURAbrak sátor – naponta 10:00 és 18:00 óra között,
  • Iordache Melinda fénykép kiállítása,
  • Szénapálya gyerekeknek,
  • Állandó üzenő tábla.

A szervezők fenntartják a műsorváltoztatás jogát.

Hozzászólások

hozzászólás

1 Comment to “A Székelyföldi Lovas Ünnep hivatalos programja”

  1. […] 8 óra 30 perckor startol, a kezdő lovak vagy lovasok díjugrató versenyével. A teljes programot itt […]

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Erdélyilovas.ro